Сандиктау (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сандиктау
Округ
Сандықтау ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Акмола
Центар Балкашин
Часовен појас БВ (UTC+6)

Сандиктау (казашки: Сандықтау ауданы) е округ во Казахстан во покраината Акмоле во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]