ФК Влазрими

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
ФК Влазрими 77
Целосно име Фудбалски клуб Влазрими 77
Основан 1977; пред 38 години (1977)
Терен Влазрими Арена
(Капацитет: 3,000)
Претседател Љуљзим Мехмеди
Менаџер Сали Каса
Лига Втора македонска лига
2014/15 5ти
Kit left arm whiteshoulders.png
Team colours
Team colours
Kit right arm whiteshoulders.png
Team colours
Team colours
Team colours
Домашни бои
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Гостински бои

ФК Влазрими е македонски фудбалски клуб од Кичево. Клубот моментално се натпреварува во Втората македонска фудбалска лига. Влазрими на албански значи Братство.

Историја[уреди | уреди извор]

Клубот е формиран во 1977 година, а најголемите успеси ги има во сезоните 2005/06 и 2006/07 кога настапувал во Првата фудбалска лига.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]

Старото лого на клубот