Разлика помеѓу преработките на „Скопска бискупија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
== Извор ==
[http://www.catholic-hierarchy.org/diocese/dskop.html]
== Види и: ==
* [[Католицизам]]
* [[Грко-католичка црква во Македонија]]
 
[[Категорија: Бискупија]]
79

уредувања

Прегледник