Разговор со корисник:Eeamoscopolecrushuva

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Eeamoscopolecrushuva, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Boyan 17:10, 26 октомври 2006 (UTC)

Добредојде...[уреди извор]

Здраво јас сум Марио Корисник:Македонец (кликнете на мојава корисничка страна доколку сакате да го видите мојот профил) и ви посакувам успешна работа на Википедија на Македонски јазик! Гледам дека за вас пишувате во множина (пр. нашата верзија) па би сакал да ве прашам дали сте вие некоја влашка културна организација или нешто слично? Поздрав - Македонец 21:15, 2 ноември 2006 (UTC)