Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
+инфо
с
с (+инфо)
'''Географија - белешки:'''
[[Image:topography_of_new_zealand.jpg|thumb|285px|Топографија на Нов Зеланд]]
*[[Велингтон]] е најјужниот главен град на светот.
* [[Тауматафакатангихангакоауауотаматеапокаифенуакитанатаху]] (име на брдо во Нов Зеланд) е најдолгиот [[географски поим]] на светот.
 
==Видете исто така==
*[[Езера во Нов Зеланд]]
*[[Новозеландски дрва]]
*[[Биодиверзитет на Нов Зеланд]]
*[[Новозеландска флора]]
*[[Новозеландска фауна]]
 
[[Категорија:Географија по земја|Н]]

Прегледник