Разлика помеѓу преработките на „Јужен Океан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 6 месеци
с
→‎Природни ресурси: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Нa → На
с (Правописна исправка, replaced: км² → км<sup>2</sup>)
с (→‎Природни ресурси: Исправка на латинични букви помешани меѓу кириличните, replaced: Нa → На)
 
== Природни ресурси ==
* [[НaфтаНафта]]
* [[Питка вода]]
* [[Песок]]

Прегледник