Разлика помеѓу преработките на „Драгомир Фелба“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Животопис: Стандардизација, replaced: == Биографија == → == Животопис ==
с (→‎Животопис: Стандардизација, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
 
'''Драгомир Фелба''' ([[Скопје]], [[7 јули]] [[1921|1921 година]] - [[Белград]], [[13 јули]] [[2006|2006 година]]) бил српски и југословенски филмски, театарски и телевизиски [[глумец]].
 
== БиографијаЖивотопис ==
Студирал на Технички и на правен факултет, а подоцна и на Високата Белградска филмска школа, која ја завршил во 1950 година.
 

Прегледник