Виборг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 64 бајти ,  пред 2 години
с
Промена на тековен параметар, replaced: deadurl=yes → url-status=dead using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат using AWB)
с (Промена на тековен параметар, replaced: deadurl=yes → url-status=dead using AWB)
| area_total_km2 = 1474.05
| population_as_of= 1 јануари 2017
| population_footnotes =<ref>{{cite web|url=http://www.viborg.dk/db/Kommune.nsf/Alle/9477EDB57BEB5E58C12572E600217769?OpenDocument |title=Viborg Kommune |deadurlurl-status=yesdead |archiveurl=https://web.archive.org/web/20110405210719/http://viborg.dk/db/Kommune.nsf/Alle/9477EDB57BEB5E58C12572E600217769?OpenDocument |archivedate=April 5, 2011 }}</ref>
| population_total = 96.477
| population_urban = 40.371
 
[[Категорија:Градови во Данска]]
[[Категорија:Села во Македонија]]

Прегледник