Разлика помеѓу преработките на „Телевизија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 8 бајти ,  пред 1 година
с
Правописна исправка, replaced: 1-виот век → 1 век using AWB
с (Правописна исправка, replaced: 1-виот век → 1 век using AWB)
== Улога во социјализацијата и промени кај децата ==
 
Телевизијата изигра важна улога во социјализацијата во 20-тиот и 21-виот век. Има многу истражувања во кои телевизијата е внесена како причина , вклучувајќи го насилството предизвикано од содржината на медиумите.
 
== Промени кај околината ==
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Медиуми]]
[[Категорија:Телевизија|*]]

Прегледник