Џонатан Свифт: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 385 бајти ,  пред 3 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(дополнување)
 
:„Никогаш не се чудам што гледам злобни луѓе, но често се чудам што ги немам видено да се засрамат“
 
==Влијание==
Во чест на Свифт, ирскиот поет [[Вилијам Батлер Јејтс]] ја има напишано кратката песна, „Епитафот на Свифт“ (''Swift's Epitaph'').<ref>Viljem Batler Jejts, ''Kula''. Beograd: Beogradski izdavačko-grafički zavod, 1978, стр. 148.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Ирска-био-никулец}}

Прегледник