Разлика помеѓу преработките на „Васил Ивановски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(поправка на правопис)
с
{{Инфокутија за личност
| име = Васил Ивановски
| портрет =
| px =
| опис =
| родено-име =
| роден-дата =
| роден-место = <!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->
| починал-дата = <!-- {{починал на и возраст|df=yes|гггг|мм|дд|гггг|мм|дд}} (прво дата на смрт, а потоа дата на раѓање) -->
| починал-место = <!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->
| починал-причина =
| националност =
}}
'''Васил Атанасков Ивaновски''' ([[Оловраде|Ловраде]], [[Костур (град)|Костур]]ско, [[1906]] - [[Софија]], [[1991]]) бил македонски културно-национален и комунистички деец.
 

Прегледник