Вардар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 61 бајт ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
80% од течението на Вардар се наоѓа Република Македонија, заради што територијата на денешна [[Македонија]] го носела името "Вардарска [[бановина]]" во времето на [[Кралство Југославија]].
 
[[Категорија:Реки во Македонија]]
 
[[sr:Вардар]]

Прегледник