Разлика помеѓу преработките на „Долно Косоврасти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
 
== Демографија ==
[[Податотека:Dolno Kosovrasti-Debar-Makedonija.JPG|мини|леводесно|Поглед на селото Долно Косоврасти и реката Радика од Горно Косоврасти]]
Според пописот од 2002 година, селото имало население од 813 жители, од кои 388 се Македонци, 4 Албанци, 224 се изјасниле како Турци (Македонци-муслимани) и 197 други.
 

Прегледник