Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Робот: Додава ja:露土戦争 (1806年-1812年)
с (r2.7.3) (Робот: Менува lv:Krievu—turku karš (1806—1812))
с (r2.7.1) (Робот: Додава ja:露土戦争 (1806年-1812年))
[[mr:रशिया-तुर्कस्तान युद्ध (१८०६-१८१२)]]
[[nl:Russisch-Turkse Oorlog (1806-1812)]]
[[ja:露土戦争 (1806年-1812年)]]
[[no:Den russisk-tyrkiske krig (1806–1812)]]
[[pl:Wojna rosyjsko-turecka (1806-1812)]]
34.422

уредувања

Прегледник