Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.4) (Бот Менува: no:Den russisk-tyrkiske krig (1806–1812)
с (r2.6.4) (Бот Менува: ca:Guerra russoturca (1806-1812))
с (r2.6.4) (Бот Менува: no:Den russisk-tyrkiske krig (1806–1812))
[[hu:Orosz–török háború (1806–12)]]
[[nl:Russisch-Turkse Oorlog (1806-1812)]]
[[no:Den russisk-tyrkiske krig (1806-18121806–1812)]]
[[pl:VII wojna rosyjsko-turecka]]
[[pt:Guerra Russo-Turca (1806-1812)]]
126.551

уредување

Прегледник