Разлика помеѓу преработките на „Руско-турска војна (1806-1812)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.6.4) (Бот Менува: ro:Războiul Ruso-Turc (1806-1812)
с (r2.6.4) (Бот Додава: sl:Rusko-turška vojna (1806–1812))
с (r2.6.4) (Бот Менува: ro:Războiul Ruso-Turc (1806-1812))
[[pl:VII wojna rosyjsko-turecka]]
[[pt:Guerra Russo-Turca (1806-1812)]]
[[ro:Războiul Ruso-Turc din (1806-1812)]]
[[ru:Русско-турецкая война (1806—1812)]]
[[sl:Rusko-turška vojna (1806–1812)]]
126.551

уредување

Прегледник