Разлика помеѓу преработките на „Совет за безбедност на ООН“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот Додава: yo:United Nations Security Council)
[[sr:Савет безбедности Организације уједињених нација]]
[[sv:FN:s säkerhetsråd]]
[[sw:Baraza la Usalama la Umoja wa Mataifa]]
[[th:คณะมนตรีความมั่นคงแห่งสหประชาชาติ]]
[[tl:Kapulungang Panseguridad ng Mga Bansang Nagkakaisa]]
2.817

уредувања

Прегледник