Сленица

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Сленица'
Сленица' is located in Грција
Сленица'
Сленица' (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Сленица е гревенско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[edit | edit source]

Историja[edit | edit source]

Економија[edit | edit source]

Демографија[edit | edit source]

Општествени институции[edit | edit source]

Културни и природни знаменитости[edit | edit source]

Редовни настани[edit | edit source]

Личности[edit | edit source]

Култура и спорт[edit | edit source]

Иселеништво[edit | edit source]

Надворешни врски[edit | edit source]