Прејди на содржината

Паоло Де Чеље

Од Википедија — слободната енциклопедија
Паоло Де Чеље
Лични податоци
Роден на 17 септември 1986(1986-09-17)(37 г.)
Роден во Аоста, Италија
Држава Италија Италија
Висина &100000000000001840000001,84 м
Позиција лев бек
Клупски податоци
Сегашен клуб Слободен играч Слободен играч
Младинска кариера
Јувентус Јувентус
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006-2007 Јувентус Јувентус 8 (1)
2007-2008 Сиена Сиена 29 (2)
2008-2017 Јувентус Јувентус 92 (1)
2014Џенова Џенова 12 (1)
2014-2015Парма Парма 11 (3)
2015-2016Марсеј Олимпик Марсеј 7 (0)
2018 Сервет Сервет 11 (2)
Репрезентација
2006-2009 Италија Италија 21 15 (0)
2008 Италија Италија 23 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 2 септември 2014
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 2 септември 2014

Паоло де Чеље (роден на 17 септември 1986, во Аоста) — италијански фудбалер, кој игра на позицијата лев бек. Моментално е без клуб.

Италија Јувентус

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]