Палеор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Координати: 40°31′17.71″N 21°33′08.25″E / 40.5215861° СГШ; 21.5522917° ИГД / 40.5215861; 21.5522917

Палеор
Палеор is located in Грција
Палеор
Палеор (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Палеор или Паљор — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]