Мама Зара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мама Зара е лик од митологијата на Инките и божица на житариците, била поврзана со пченката.

Поврзано[уреди | уреди извор]