Катеквил

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чакана на Јуџуј
Мачу Пикчу - јуни 2009 година

Катеквил е лик од митологијата на Инките и бог на молњите и светлината.

Поврзано[уреди | уреди извор]