Плевел

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Коров)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Плевел (или коров) — растение што расте на место што не му одговара на градинарот или на земјоделецот.

Примери на коров[уреди | уреди извор]