Плевел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Плевел[1], (или коров[2] — дијалектен збор) — растение што расте на место што не му одговара на градинарот или на земјоделецот.

Примери на плевел[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]