Жарко Димоски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жарко Димоски
[[Слика:
Жарко Димоски (2).jpg
|225px|]]
Роден Жарко Димоски
29 јули 1989
Скопје Македонија
Националност Македонец
Занимање глумец

Жарко Димоски (29 јули 1989, Скопје) – македонски актер.

Жарко Димоски (4)
Жарко Димоски(1)
Жарко Димоски (3)

Кариера[уреди | уреди извор]

Димоски е македонски актер, вработен во НУ Театар Комедија во Скопје.