Галут

Координати: 46°42′06″N 100°08′42″E / 46.70167° СГШ; 100.14500° ИГД / 46.70167; 100.14500
Од Википедија — слободната енциклопедија

Галут (монголски: Галуут) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 4,012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

46°42′06″N 100°08′42″E / 46.70167° СГШ; 100.14500° ИГД / 46.70167; 100.14500