Прејди на содржината

Џинст

Координати: 45°24′39″N 100°34′36″E / 45.41083° СГШ; 100.57667° ИГД / 45.41083; 100.57667
Од Википедија — слободната енциклопедија

Џинст (монголски: Жинстобласт во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 2,023.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

45°24′39″N 100°34′36″E / 45.41083° СГШ; 100.57667° ИГД / 45.41083; 100.57667