Прејди на содржината

Бајан-Ово, Бајанхонгор

Координати: 46°17′14″N 100°27′06″E / 46.28722° СГШ; 100.45167° ИГД / 46.28722; 100.45167
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајан-Ово (монголски: Баян-Овоо) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, населението било 2,912.[1].

46°17′14″N 100°27′06″E / 46.28722° СГШ; 100.45167° ИГД / 46.28722; 100.45167