Бајан-Ондор, Бајанхонгор

Координати: 44°48′03″N 98°39′25″E / 44.80083° СГШ; 98.65694° ИГД / 44.80083; 98.65694
Од Википедија — слободната енциклопедија
Знаме на Бајанхонгор
Знаме на Бајанхонгор

Бајан-Ондор (монголски: Баян-Өндөр) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 87,243.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

44°48′03″N 98°39′25″E / 44.80083° СГШ; 98.65694° ИГД / 44.80083; 98.65694