Прејди на содржината

Заг

Координати: 46°56′34″N 99°09′57″E / 46.94278° СГШ; 99.16583° ИГД / 46.94278; 99.16583
Од Википедија — слободната енциклопедија

Заг (монголски: Заг) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 2,264.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

46°56′34″N 99°09′57″E / 46.94278° СГШ; 99.16583° ИГД / 46.94278; 99.16583