Бацаган

Координати: 45°33′15″N 99°26′08″E / 45.55417° СГШ; 99.43556° ИГД / 45.55417; 99.43556
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бацаган (монголски: Баацагаан) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Юрий Кручкин «Монголия. Географическая энциклопедия», Улан-Батор, 2009“. Архивирано од изворникот на 2015-07-11. Посетено на 2017-11-05.

45°33′15″N 99°26′08″E / 45.55417° СГШ; 99.43556° ИГД / 45.55417; 99.43556