Буцаган

Координати: 46°10′23″N 98°41′43″E / 46.17306° СГШ; 98.69528° ИГД / 46.17306; 98.69528
Од Википедија — слободната енциклопедија

Буцаган (монголски: Бууцагаан) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 3,452.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

46°10′23″N 98°41′43″E / 46.17306° СГШ; 98.69528° ИГД / 46.17306; 98.69528