Бајанцаган, Бајанхонгор

Координати: 45°00′51″N 98°55′46″E / 45.01417° СГШ; 98.92944° ИГД / 45.01417; 98.92944
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајанцаган (монголски: Баянцагаан, богато бело) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор. Во 2006 година, неговото население било 3,599.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

45°00′51″N 98°55′46″E / 45.01417° СГШ; 98.92944° ИГД / 45.01417; 98.92944