Бајанлиг

Координати: 44°32′43″N 100°49′42″E / 44.54528° СГШ; 100.82833° ИГД / 44.54528; 100.82833
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бајанлиг (монголски: Баянлиг) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор.

44°32′43″N 100°49′42″E / 44.54528° СГШ; 100.82833° ИГД / 44.54528; 100.82833