Бајангови, Бајанхонгор

Координати: 44°44′04″N 100°23′33″E / 44.73444° СГШ; 100.39250° ИГД / 44.73444; 100.39250
Од Википедија — слободната енциклопедија

Bayangovi (монголски: Баянговь) е област во Монголија во покраината Бајанхонгор.


44°44′04″N 100°23′33″E / 44.73444° СГШ; 100.39250° ИГД / 44.73444; 100.39250