Александар Карелин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Alexander Karelin RN 09-2013.jpg

Александар Карелин е поранешен руски борач. Тој освои златни медали на Олимписките игри во 1988, 1992, и 1996 година.