Џамија Канданпира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Канданпира
বাঘা মসজিদ
Chandanpura Masjid, Chittagong, Bangladesh.jpg
Основни податоци
МестоЧитагонг Бангладеш
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Кандапура е џамија која се наоѓа во Читагонг, Бангладеш.