Џамија Канданпира

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Канданпира
বাঘা মসজিদ
Основни податоци
Место Читагонг Бангладеш
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Кандапура е џамија која се наоѓа во Читагонг, Бангладеш.