Miss Nothing

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Miss Nothing“
Сингл од The Pretty Reckless
од албумот Light Me Up
Страна Б Make Me Wanna Die (Acoustic)
Издаден јули 27 2010 (2010-07-27)
Текстописец Тејлор Момсен, Като Кандавала, Бен Филипс
Формат ЦД сингл, музички доунлоуд
Снимен
Жанр Алтернативен рок, пост-гранџ
Должина 03:12
Издавачка куќа Interscope
Продуцент Като Кандавала
Хронологија на синглови на The Pretty Reckless
Make Me Wanna Die
(2010)
Miss Nothing
(2010)
Just Tonight
(2010)

„Miss Nothing“ е вториот сингл од американската алтернативна рок група The Pretty Reckless од нивниот прв студиски албум, Light Me Up. Песната е издадена на 27 јули 2010 во САД и на 22 август 2010 во Обединетото Кралство.

Издавање[уреди | уреди извор]

Песната е отпрвин издадена за дигитално спуштање на 27 јули 2010, во САД, а потоа во Обединетото Кралство на 22 август 2010.

Музичко видео[уреди | уреди извор]

Спотот за песнава е режирано од Меиерт Авис. Во спотот се појавуваат десет луѓе (вклучувајќи ја и Тејлор Момсен) кои седат околу маса во имитација на последната вечера. Тејлор Момсен (како Марија Магдалена) почнува да се влече околу масата, да ја фрла храната и да ги истура пијалаците додека пее, а останатите ја гледаат.

Настапи во живо[уреди | уреди извор]

„Miss Nothing“ е изведувана во живо неколкупати, прво на This Morning Show на 20 август 2010, а потоа на The 5:19 Show на 20 август 2010.

Список на песни[уреди | уреди извор]

САД дигитално спуштање
  • „Miss Nothing“
ОК дигитален EP и Винил
  • „Miss Nothing“
  • „Make Me Wanna Die“ (акустична верзија)

Табели[уреди | уреди извор]

Табела (2010) Највисока
позиција
ОК синглови (Официјална Компанија на табелите)[1] 39

Историја на издавање[уреди | уреди извор]

Регион Датум Формат Куќа
САД 27 јули 2010 дигитално спуштање Interscope Records
Обединето Кралство 22 август 2010
23 август 2010 ЦД сингл
Австралија[2] Дигитално спуштање

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „архивска копија“. Архивирано од изворникот 2010-09-21. Посетено на 2010-09-21.
  2. Australia Digital Download release. Australian iTunes Store. Retrieved September 21, 2010

Надворешни врски[уреди | уреди извор]