15А (скопска автобуска линија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЈСП Скопје-Лого.svg Линија 15А
Преглед
ПревозникЈСП Скопје
ВозилаЈутонг
Бр. на постојки26
Траса
ГрадСкопје
ПочетокНово Лисиче, Карпош IV
КрајКарпош IV, Ново Лисиче
Времетраење на кругот80 мин
Сообраќање
Честота10-15 мин.
Честота (викенди)20-30 мин.
Дневни часови05:00 - 24:00 ч.
Возен ред и податоци
Возен ред на линијата 15А со календар

15А(скопска автобуска линија), е редовна автобуска линија на ЈСП- Скопје, која сообраќува од Ново Лисиче до Карпош 4 и обратно.

Информации за линијата[уреди | уреди извор]

Тргнува од бул. Видое Смилевски-Бато, бул.”Ј.Сандански”, бул.”Кочо Рацин” ул.”Д.Чуповски”, бул.”Илинден” и обратно. Времетраењето на кругот изнсува околу 80 минути[1].

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Јавно Сообраќајно Претпријатие Скопје - Скопје“. jsp.com.mk. Посетено на 2018-12-16.