50 (скопска автобуска линија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЈСП Скопје-Лого.svg Линија 50
Преглед
ПревозникЈСП Скопје
Тип на линијаградска
ВозилаЛАЗ, SANOS
Состојбасообраќа
Бр. на постојки18
Ноќнаиста
Траса
ГрадСкопје
ПочетокКлинички центар
КрајХиподром
Времетраење на кругот80 мин.
Конкурентинема
Сообраќање
Честота15-20 мин.
Честота (викенди)исто
Дневни часови05:00 - 24:00
Ноќни часови00:00 - 03:00
Билет35 ден.
Возен ред и податоци
Возен ред на линијата 50 со календар

50 — скопска автобуска линија управувана од страна на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ која сообраќа во правец Клинички центар-Хиподром и обратно.

Поврзано[уреди | уреди извор]