22 (скопска автобуска линија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЈСП Скопје-Лого.svg Линија 22
Преглед
ПревозникЈСП Скопје
Тип на линијаградска
ВозилаЛАЗ, SANOS
Состојбасообраќа
Бр. на постојки32
Траса
ГрадСкопје
ПочетокТранспортен центар
КрајЛепенец
Времетраење на кругот100 мин.
Конкурентинема
Сообраќање
Честота20-25 мин.
Честота (викенди)исто
Дневни часови05:05 - 23:05
Ноќни часови00:15 - 04:10
Возен ред и податоци
Возен ред на линијата 22 со календар

22 — скопска автобуска линија управувана од страна на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ која сообраќа во правец Транспортен центар-Лепенец и обратно.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]