24 (скопска автобуска линија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЈСП Скопје-Лого.svg Линија 24
Преглед
ПревозникЈСП Скопје
Тип на линијаградска
ВозилаЛАЗ, SANOS
Состојбасообраќа
Бр. на постојки20
Ноќнаиста
Траса
ГрадСкопје
ПочетокТафталиџе
КрајПрипор
Времетраење на кругот70 мин.
Конкурентинема
Сообраќање
Честота15-20 мин.
Честота (викенди)исто
Дневни часови05:00 - 24:00
Ноќни часови0:15 - 01:00
Билет35 ден.
Возен ред и податоци
Возен ред на линијата 24 со календар

24 — скопска автобуска линија управувана од страна на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ која сообраќа во правец Тафталиџе-Припор и обратно.

Поврзано[уреди | уреди извор]