19 (скопска автобуска линија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ЈСП Скопје-Лого.svg Линија 19
Преглед
ПревозникЈСП Скопје
Тип на линијаградска
ВозилаЛАЗ, SANOS
Состојбасообраќа
Бр. на постојки23
Траса
ГрадСкопје
ПочетокКарпош IV
КрајШуто Оризари
Времетраење на кругот90 мин.
Конкурентинема
Сообраќање
Честота20-25 мин.
Честота (викенди)исто
Дневни часови05:10 - 23:00
Возен ред и податоци
Возен ред на линијата 19 со календар

19 — скопска автобуска линија управувана од страна на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ која сообраќа во правец Карпош IV-Шуто Оризари и обратно.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]