Прејди на содржината

Хутаг-Ондор

Координати: 49°23′33″N 102°42′09″E / 49.39250° СГШ; 102.70250° ИГД / 49.39250; 102.70250
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хитаг-Ондор (монголски: Хутаг-Өндөр) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 4,591.[1]

49°23′33″N 102°42′09″E / 49.39250° СГШ; 102.70250° ИГД / 49.39250; 102.70250