Прејди на содржината

Селенге, Булган

Координати: 49°27′29″N 103°58′32″E / 49.45806° СГШ; 103.97556° ИГД / 49.45806; 103.97556
Од Википедија — слободната енциклопедија

Селенге (монголски: Сэлэнгэ) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 3,271.[1]

49°27′29″N 103°58′32″E / 49.45806° СГШ; 103.97556° ИГД / 49.45806; 103.97556