Прејди на содржината

Орхон, Булган

Координати: 48°37′53″N 103°32′13″E / 48.63139° СГШ; 103.53694° ИГД / 48.63139; 103.53694
Од Википедија — слободната енциклопедија

Орхон (монголски: Орхон) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 3,012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°37′53″N 103°32′13″E / 48.63139° СГШ; 103.53694° ИГД / 48.63139; 103.53694