Прејди на содржината

Тешиг

Координати: 49°56′49″N 102°39′49″E / 49.94694° СГШ; 102.66361° ИГД / 49.94694; 102.66361
Од Википедија — слободната енциклопедија

Тешиг (монголски: Тэшиг) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 3,514.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

49°56′49″N 102°39′49″E / 49.94694° СГШ; 102.66361° ИГД / 49.94694; 102.66361