Могод

Координати: 48°16′39″N 102°59′07″E / 48.27750° СГШ; 102.98528° ИГД / 48.27750; 102.98528
Од Википедија — слободната енциклопедија

Могод (монголски: Могод) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 2,738.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°16′39″N 102°59′07″E / 48.27750° СГШ; 102.98528° ИГД / 48.27750; 102.98528