Прејди на содржината

Хангал

Координати: 49°19′11″N 104°23′05″E / 49.31972° СГШ; 104.38472° ИГД / 49.31972; 104.38472
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хангал (монголски: Хангал) е област во Монголија во покраината Булган. Во 2009 година, неговото население било 4,700.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

49°19′11″N 104°23′05″E / 49.31972° СГШ; 104.38472° ИГД / 49.31972; 104.38472