Прејди на содржината

Среќа во вреќа (серија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Среќа во Вреќа
Режирана одТроика Студио
УлогиЛазе Манасковски
Марија Кондовска
Миле Вратеовски
Гордана Ендровска
Нино Леви
Душица Стојановска
Александар Шехтански
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони2
Бр. на епизоди29
Производство
Продуцент(и)Сашо Коцевски
МестоположбаСкопје
Времетраење35 мин
Продукциска куќаТроика Студио
Прикажување
Првична мрежаСител Телевизија
Првично прикажување2016 - 2017

Среќа во вреќамакедонска серија од 2016 година во режија на Троика Студио, кој е автор и на сценариото. Среќа во вреќа е серија од две сезони по десет епизоди, времетраење до 35 минути. Серијата е во продукција на Сител Телевизија. Главните улоги ги играат: Лазе Манасковски, Марија Кондовска, Нино Леви, Душица Стојановска и Александар Шехтански.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Лазе Манасковски Боро
Марија Кондовска Милка
Нино Леви Продавачот
Гордана Ендровска /
Миле Вратеовски /
Душица Стојановска Севда
Александар Шехтански Страхил
Емилија Мицевска Верче
Кица Ивковска Велјановска Мајката
Пируника Киселички Бети